Minnesota Senior Men's Amateur Baseball Association

River Valley League

 

 

Report Scores

Photo Gallery

Click to Report

Photos

Game Stories

Wednesday, August 3, 2011 Searles Bullheads 3 Jordan Millers 1
Friday, August 5, 2011 Eden Prairie Lion's Tap 15 Jordan Alers 0

Sunday, August 7, 2011

Belle Plaine Gray Tigers 8

Eden Prairie Lion's Tap 5

Tuesday, August 9, 2011

Searles Bullheads 10

Union Hill Pitbulls  3

Thursday, August 11, 2011

Searles Bullheads 1

Belle Plaine Gray Tigers 0

Saturday, August 13, 2011

Prior Lake Mariners 2

St. Peter Saints 1

Sunday, August 14, 2011

Searles Bullheads 2

Minnetonak Lakers 0

Sunday, August 14, 2011

Miesville Groupers 5

Searles Bullheads 2

Friday, August 19, 2011

LeCenter Braves  4

Nisswa Mercahnts  2

Saturday, August 20, 2011

Searles Bullheads 8

Menahga Relics  4

Saturday, August 20, 2011

LeCenter Braves  10

Edina Grays  4

Sunday, August 21, 2011

Slayton Barnstormers 1

Searles Bullheads 0

Friday,  August 26, 2011

Jordan Millers 3

Searles Bullheads 1

Saturday, August 27, 2011

Veseli Vulcans 3

LeCenter Braves 0

Sunday, August 28, 2011

St. Patrick Shamrocks  4

Bloomington Eagles 3

Sunday, August 28, 2011

Waconia Islanders  2

LeCenter Braves 1

Sunday, August 28, 2011

Searles Bullheads 14

Union Hill Pitbulls  5

Columnists

Jim Caple

New Links....Caple on Target Field

 

 

Caple 04/12/10

Caple 04/12/10

Caple 09/21/05

News and Events

HPK Oilers Win World Championship

Lion's Tap Hit's Win # 300

Still Going Strong !

Gary Fritch - No Hitter

WC Bobcats / MN Saints

Links

Baseball Links

Today in Baseball

Baseball Reference

     

Featuring the Rochester Red Wings...AAA Affiliate of the Minnesota Twins

Minor League Team of the Day

State Tournaments

Final Standings 

2010 State Tournament

2009 State Tournament

2008 State Tournament

2007 State Tournament

2006 State Tournament

2005 State Tournament

2004 State Tournament

2003 State Tournament

2002 State Tournamant

2001 State Tournamant

2010 Standings

2009 Standings

2008 Standings

2007 Standings

2006 Standings

2005 Standings

2004 Standings

2003 Standings

2002 Standings

2001 Standings

All Star Games

Rules of Play

2004 All Star Game

2003 All Star Game

2002 All Star Game

2001 All Star Game

Rules

Question

Standings 2011

RUSSELL  DIVISION

Won

Lost

GB

Shakopee Chiefs

12 4 -

New Hope Bandits

6 9 5.5

Bloomington Eagles

5 11 7.0

Seafoam Hawks

4 12 8.0

Edina Grays

3 13 9.0

SPALDING DIVISION

Won

Lost

GB

St. Peter Saints

15 1 -

Faribault Flames

11 5 4.0

Jordan Millers

10 6 5.0

Veseli Vulcans

7 9 8.0

Twin City Goats

2 14 13.0

McGREGOR DIVISION

Won

Lost

GB

Lonsdale Jokers

12 3 -

Union Hill Pitbulls

9 6 3.0

St. Patrick Shamrocks

5 11 7.5

Eden Prairie Lion's Tap

3 13 9.5

Jordan Alers

3 13 9.5

RAWLINGS DIVISION

Won

Lost

GB

Prior Lake Mariners

15 1 -

Braemar Bees

10 6 5.0

St Louis Park Cardinals

9 7 6.0

Northfield Millers

8 8 7.0

Minneapolis Bombers

7 9 8.0

WILSON DIVISION

Won

Lost

GB

Belle Plaine Gray Tigers

14 2 -

Searles Bullheads

12 4 2.0

Waconia Islanders

7 9 7.0

Le Center Braves

7 9 7.0

Webster Wildcats

2 13 11.5

"At Large" DIVISION

     

Slayton Barnstormers

0 0 -

River Valley League Managers/Email Contacts

       
Team Manager Email Contact Email Address
Belle Plaine Gray Tigers Mike Zellmann

(Same)

mzellmann@netzero.com
Bloomington Eagles Jerry Peer

(Same)

jpeerpainting@aol.com
Braemar Bees Vic Marotta

(Same)

vicmarotta@comcast.net
Brooklyn Park Warriors Ambrose Ocampo

Roberto Castruita

castruita00@aol.com
Eden Prairie Lion's Tap Pat Thompson

(Same)

patjudythompson@q.com
Edina Grays Tim Grams

Dan Merritt

danakadent@gmail.com
Faribault Flames Rick Vogel

(Same)

faribault_flames_baseball@hotmail.com
Hanska Bullheads Landis Froehling

(Same)

landisf@sleepyeyetel.net
Jordan Alers Duane Gaulke

(Same)

msmaba@frontiernet.net
Jordan Millers Brian Buesgens

(Same)

Buesgens64@yahoo.com
LeCenter Braves Chad Anderson

Ken Schmidt

kls@frontiernet.net
Lonsdale Jokers Scott Malecha

(Same)

malechasj@yahoo.com
Minneapolis Bombers John Weber

(Same)

john@jweberinc.com
New Hope Bandits Gary Gulbrandson

(Same)

GaryGulbrandson@comcast.net
Minnetonka Veterans Paul Giel Jr.

(Same)

paul.giel@cambriausa.com
Northfield Millers Mike Grossman

(Same)

Mgrossman1@charter.net
Prior Lake Mariners Jerry Maas

(Same)

jmaas@prodigy.net
St. Louis Park Cardinals Pete Chubb

(Same)

SLPCARDS@aol.com
St. Patrick Shamrocks Kevin Hart

(Same)

kevin.hart@ampf.com
St. Peter Saints Pete Moulton

(Same)

pmoulton@hickorytech.net
Searles Bullheads John Giefer

(Same)

johngiefer@hotmail.com
Shakopee Chiefs Brad VanBergen

Bob Britz

britz5309@msn.com
Seafoam Hawks John Gilbert

(Same)

sports@jwgilbert.com

Slayton Barn Stormers Tarry Boelter

(Same)

t_boelter@hotmail.com
Twin City Goats Vic Marotta

(Same)

vicmarotta@comcast.net
Union Hill Pit Bulls Mike Prochaska

Tom Bruess

tom@hllmark.com
Veseli Vulcans Dirk Berger

(Same)

dberger@bevcomm.com
Waconia Islanders Mike Friedrich

(Same)

freddyandlana@yahoo.com
Webster Wildcats Don Topness

(Same)

Donitopness@netscape.net
League President Ken Schmidt

(Same)

kls@frontiernet.net
League Vice President Vic Marotta

(Same)

vicmarotta@comcast.net
Website Manager Jerry Maas

(Same)

jmaas@prodigy.net

Master Schedule/Scores

Day

Date

Visitor

Score

Home Team

Score

Game Time
Saturday April 30 Morristown 2 EX Faribault Flames 5 3:00 pm
               
Friday May 6 Edina Grays 3 EX St. Louis Park Cardinals 11 TBD
               
Thursday May 12 Bloomington Eagles 3 EX St. Louis Park Cardinals 7 TBA
               
Friday May 13 Jordan Millers 6   Edina Grays (at St Louis Park-Dakota) 7 7:30 pm
               
Saturday May 14 Webster Wildcats 3 EX Faribault Flames 5 3:00 pm
               
Sunday May 15 Twin City Goats 0 5 Inn St. Peter Saints 11 2:00 pm
  May 15 Northfield Millers 0   Minneapolis Bombers (Shoreview Viola) 3 3:00 pm
  May 15 Faribault Flames 5   Eden Prairie Lion's Tap (Miller Park) 11 5:30 pm
  May 15 Braemar Bees 7   Bloomington Eagles (Dred Scott # 1) 1 6:00 pm
               
Thursday May 19 Twin City Goats 0   Belle Plaine Gray Tigers 6 8:00 pm
               
Friday May 20 Bloomington Eagles PPD   Edina Grays (Dred Scott # 1) PPD 7:00 pm
  May 20 Northfield Millers PPD   Lonsdale Jokers PPD 7:00 pm
  May 20 Union Hill Pitbulls PPD   Jordan Millers PPD 7:30 pm
               
Saturday  May 21 Faribault Flames PPD   Webster Wildcats PPD 4:00 pm
               
Sunday May 22 Searles Bullheads PPD   Slayton Barnstormers (At Windom) PPD 1:00 pm
  May 22 Edina Grays CANC EX Eden Prairie Lion's Tap (Miller Park) CANC 3:00 pm
  May 22 Twin City Goats PPD   Jordan Alers PPD 5:00 pm
  May 22 Prior Lake Mariners PPD   St. Patrick Shamrocks PPD 5:00 pm
  May 22 Braemar Bees PPD   Minneapolis Bombers (Shoreveiw Viola) PPD 5:00 pm
  May 22 Bloomington Eagles PPD   Shoreview Seafoam Hawks PPD 6:00 pm
  May 22 Belle Plaine Gray Tigers  PPD   Northfield Millers (At Dundas) PPD 6:00 m
               
Tuesday May 24 Webster Wildcats PPD EX St. Peter Saints PPD 7:30 pm
               
Wednesday May 25 Le Center Braves PPD EX Faribault Flames PPD 7:30 pm
  May 25 Minneapolis Bombers 0 (5 inn) St. Louis Park Cardinals 21 8:30 pm
               
Thursday May 26 Braemar Bees 2   Lonsdale Jokers 3 7:00 pm
  May 26 St. Patrick Shamrocks 0 (5 inn) St. Peter Saints 11 7:30 pm
  May 25 Jordan Millers PPD   Prior Lake Mariners PPD 7:30 pm
  May 26 Twin City Goats 7 EX Bloomington Eagles (Dred Scott # 1) 11 8:00 pm
               
Sunday May 29 Veseli Vulcans 4   Prior Lake Mariners 6 6:00 pm
               
Tuesday May 31 Prior Lake Mariners CANC EX Faribault Flames CANC 7:30 pm
               
Wednesday June 1 Waconia Islanders PPD   Belle Plaine Gray Tigers PPD 6:00 pm
  June 1 Lonsdale Jokers 3 EX Le Center Braves 3 7:00 pm
  June 1 Shoreview Seafoam Hawks 1   New Hope Bandits 11 8:30 pm
               
Friday June 3 Prior Lake Mariners ** 12   St. Patrick Shamrocks ** 5 6:00 pm
  June 3 Twin City Goats 4   Edina Grays (Dred Scott # 1) 5 6:15 pm
  June 3 Searles Bullheads 7 (9 inn) Eden Prairie Lion's Tap  (at Gaylord Walsh Field)  2 7:30 pm
  June 3 Veseli Vulcans  3   St. Peter Saints 6 7:30 pm
  June 3 Webster Wildcats 1   Le Center Braves 11 7:30 pm
  June 3 Northfield Millers 2   Jordan Millers 12 7:30 pm
               
Saturday June 4 Waconia Islanders 1   Union Hill Pitbulls 2 7:00 pm
               
Sunday June 5 Twin City Goats 5   Veseli Vulcans 11 1:00 pm
  June 5 Jordan Millers 2   Slayton Barnstormers 7 TBD
  June 5 Bloomington Eagles 4   Eden Prairie Lion's Tap (Miller Park) 3 3:00 pm
  June 5 St. Louis Park Cardinals 3   New Hope Bandits 0 3:00 pm
  June 5 Slayton Barnstormers 2 (7 inn) St. Peter Saints 2 3:00 pm
  June 5 Braemar Bees 7   Searles Bullheads 5 4:00 pm
  June 5 Minneapolis Bombers 10   St. Patrick Shamrocks 1 5:00 pm
  June 5 Faribault Flames 6   Northfield Millers 3 6:00 pm
  June 5 Edina Grays 4   Shoreview Seafoam Hawks 5 6:00 pm
               
Monday June 6 Webster Wildcats 9   Jordan Alers 14 7:30 pm
               
Wednesday June 8 Braemar Bees 10 EX Le Center Braves 11 7:00 pm
  June 8 Jordan Millers 0 (5 inn) Belle Plaine Gray Tigers 10 7:30 pm
               
Thursday June 9 Seafoam Hawks 4   Twin City Goats 3 8:00 pm
  June 9 St. Patrick Shamrocks 3   Union Hill Pitbulls 8 7:30 pm
               
Friday June 10 Waconia Islanders PPD   Lonsdale Jokers PPD 7:30 pm
  June 10 Minneapolis Bombers 8   Le Center Braves 5 7:30 pm
  June 10 Eden Prairie Lion's Tap  17   Edina Grays (Ensign Field - New Hope) 4 6:30 pm
  June 10 Bloomington Eagles 0   New Hope Bandits 4 8:30 pm
  June 10 Searles Bullheads 11   St. Louis Park Cardinals 0 8:30 pm
               
Saturday June 11 Edina Grays 2   Faribault Flames 7 7:30 pm
  June 11 Webster Wildcats 7   Veseli Vulcans 8 7:30 pm
               
Sunday June 12 Twin City Goats 5   Faribault Flames 7 1:00 pm
  June 12 Belle Plaine Gray Tigers 3   Lonsdale Jokers 5 2:00 pm
  June 12 St. Peter Saints  4   Eden Prairie Lion's Tap (Miller Park) 2 3:00 pm
  June 12 Minneapolis Bombers 8   Webster Wildcats 11 3:00 pm
  June 12 Bloomington Eagles ** 12 (5 inn) Shoreview Seafoam Hawks (Concordia) ** 2 3:00 pm
  June 12 St. Louis Park Cardinals 2   St. Patrick Shamrocks 1 6:00 pm
  June 12 Jordan Alers 0 (5 inn) Northfield Millers 14 6:00 pm
  June 12 Braemar Bees 3   Waconia Islanders 0 6:00 pm ?
  June 12 Shakopee Chiefs 2   Prior Lake Mariners 3 8:00 pm
               
Monday June 13 Union Hill Pitbulls 8   Jordan Alers 1 7:30 pm
               
Tuesday June 14 Shakopee Chiefs PPD   Jordan Millers PPD 7:30 pm
               
Wednesday June 15 Belle Plaine Gray Tigers 9   Le Center Braves 0 7:30 pm
  June 15 Minneapolis Bombers PPD   New Hope Bandits PPD 8:30 pm
  June 15 Twin City Goats 0   St. Louis Park Cardinals 2 8:30 pm
               
Thursday June 16 St. Peter Saints  4   Union Hill Pitbulls 1 7:30 pm
  June 16 Jordan Millers 1   Bloomington Eagles (Dred Scott # 1) 6 8:00 pm
               
Friday June 17 St. Patrick Shamrocks 3   Veseli Vuicans 7 7:30 pm
  June 17 Shoreview Seafoam Hawks PPD   Lonsdale Jokers PPD 7:30 pm
  June 17 Edina Grays 4   Waconia Islanders 9 7:30 pm
               
Saturday June 18 Union Hill Pitbulls     Slayton Barnstormers (At Windom)   4:00 pm
  June 18 Twin City Goats ** PPD   Jordan Alers ** PPD 5:00 pm
               
Sunday June 19 Minneapolis Bombers 6   Lonsdale Jokers 12 3:00 pm
  June 19 New Hope Bandits PPD   Webster Wildcats PPD 3:00 pm
  June 19 Searles Bullheads 0   Prior Lake Mariners 2 5:00 pm
  June 19 St. Patrick Shamrocks 8   Eden Prairie Lion's Tap (Miller Park) 2 5:30 pm
  June 19 Bloomington Eagles 4   Northfield Millers 2 6:00 pm
  June 19 Minneapolis Bombers 7   Veseli Vulcans  8 6:00 pm
  June 19 Waconia Islanders 0   Shakopee Chiefs 1 7:00 pm
               
Tuesday June 21 Minneapolis Bombers PPD   Jordan Alers PPD 7:30 pm
               
Wednesday June 22 Faribault Flames 4 (5 inn) St. Peter Saints 14 7:30 pm
  June 22 New Hope Bandits PPD   Shakopee Chiefs PPD 7:30 pm
               
Thursday June 23 Webster Wiuldcats 7   Lonsdale Jokers 8 7:30 pm
  June 23 Shoreview Seafoam Hawks 1   Veseli Vulcans 9 7:30 pm
  June 23 Minneapolis Bombers 0 (forfeit) Prior Lake Mariners 9 8:00 pm
  June 23 Braemar Bees PPD   St. Louis Park Cardinals PPD 8:30 pm
               
Friday June 24 Eden Prairie Lion's Tap  2 (8 inn) Union Hill Pitbulls 3 7:30 pm
  June 24 St. Peter Saints 4   Le Center Braves 1 7:30 pm
  June 24 Waconia Islanders PPD   Searles Bullheads PPD 8:00 pm
  June 24 Edina Grays 4   New Hope Bandits 6 8:30 pm
               
Saturday June 25 Bloomington Eagles PPD   Union Hill Pitbulls PPD 7:00 pm
  June 25 Shoreview Seafoam Hawks 2   Faribault Flames 9 7:30 pm
  June 25 Searles Bullheads PPD   Veseli Vulans PPD 7:30 pm
               
Sunday June 26 Twin City Goats 1   Northfield Millers 6 1:30 pm
  June 26 Le Center Braves PPD   Searles Bullheads PPD 4:00 pm
  June 26 Braemar Bees 3   Eden Prairie Lion's Tap (Miller Park) 0 5:30 pm
  June 26 Union Hill Pitbulls 3   Prior Lake Mariners 8 6:00 pm
  June 26 Edina Grays 2   Belle Plaine Gray Tigers 5 6:00 pm
  June 26 Minneapolis Bombers 5 (5 inn) Faribault Flames  15 6:30 pm
  June 26 St. Patrick Shamrocks 0   Shakopee Chiefs 7 7:30 pm
               
Monday June 27 Veseli Vulcans 3   Jordan Alers 2 7:30 pm
               
Wednesday June 29 Le Center Braves 1   Shakopee Chiefs 14 7:30 pm
  June 29 Prior Lake Mariners 8   New Hope Bandits 0 8:30 pm
  June 29 Braemar Bees ** 5 (8 inn) St. Louis Park Cardinals ** 2 8:30 pm
               
Thursday June 30 Northfield Millers 9   Webster Wildcats 5 6:00 pm
  June 30 Braemar Bees ** 6   Minneapolis Bombers (Dred Scott # 5)  ** 1 8:00 pm
  June 30 St. Patrick Shamrocks 0   Lonsdale Jokers 2 7:30 pm
  June 30 Bloomington Eagles 1   Belle Plaine Gray Tigers 8 7:30 pm
               
Friday July 1 Faribault Flames PPD   Veseli Vulcans PPD 7:30 pm
               
Tuesday July 5 Northfield Millers ** 0   Lonsdale Jokers ** 11 7:30 pm
               
Wednesday July 6 Faribault Flames 0 EX Union Hill Pitbulls 6 7:30 pm
  July 6 Shoreview Seafoam Hawks 1 (5 inn) Belle Plaine Gray Tigers 11 7:30 pm
  July 6 St. Patrick Shamrocks 2   New Hope Bandits 4 8:30 pm
               
Friday July 8 Jordan Millers  4   St. Peter Saints 6 7:00 pm
  July 8 Northfield Millers 13   Edina Grays 4 7:30 pm
  July 8 Le Center Braves 3   St. Louis Park Cardinals 8 8:30 pm
               
Saturday July 9 Belle Plaine Gray Tigers 15   Webster Wildcats 2 5:00 pm
  July 9 Lonsdale Jokers 4   Faribault Flames 7 7:30 pm
               
Sunday July 10 Minneapolis Bombers 7   Twin City Goats (At Blm Kelly Field) 1 1:00 pm
  July 10 Prior Lake Mariners PPD   St. Peter Saints PPD 2:00 pm
  July 10 Veseli Vulcans 4   New Hope Bandits 2 3:00 pm
  July 10 Shakopee Chiefs 7   Eden Prairie Lion's Tap (Miller Park) 0 3:00 pm
  July 10 St. Patrick Shamrocks 5   Webster Wildcats 3 5:00 pm
  July 10 Bloomington Eagles 2   Waconia Islanders  4 5:00 pm
  July 10 Jordan Millers  2   Braemar Bees 0 5:00 pm
  July 10 St. Louis Park Cardinals 3 (9 inn) Northfield Millers 4 6:00 pm
               
Monday July 11 Jordan Alers 0   Belle Plaine Gray Tigers 5 7:30 pm
               
Wednesday July 13 Shakopee Chiefs 15   Edina Grays (Bloomington Dred Scott) 0 7:30 pm
  July 13 Twin City Goats 5   Jordan Millers 7 7:30 pm
  July 13 Shoreview Seafoam Hawks 3   Le Center Braves 13 7:30 pm
               
Thursday July 14 St. Peter Saints PPD   Braemar Bees (Blm. - Dred Scott #5) PPD 8:00 pm
  July 14 Belle Plaine Gray Tigers ** 4   Northfield Millers ** 2 7:30 pm
  July 14 Prior Lake Mariners  4   Bloomington Eagles 2 8:00 pm
               
Friday July 15 Eden Prairie Lion's Tap PPD   Lonsdale Jokers PPD 7:30 pm
  July 15 Veseli Vulcans PPD   Le Center Braves PPD 7:30 pm
  July 15 Edina Grays PPD   Jordan Alers PPD 7:30 pm
  July 15 Webster Wildcats PPD   Waconia Islanders PPD 7:30 pm
  July 15 St. Patrick Shamrocks 3   Searles Bullheads 5 8:00 pm
               
Saturday July 16 Faribault Flames 1   Jordan Millers 8 5:00 pm
  July 16 New Hope Bandits 1   Searles Bullheads 7 5:00 pm
  July 16 Lonsdale Jokers PPD   Union Hill Pitbulls PPD 7:00 pm
               
Sunday July 17 Belle Plaine Gray Tigers PPD   Searles Bullheads PPD Noon
  July 17 Webster Wildcats 1   Twin City Goats (At Blm. Kelly Field) 17 1:00 pm
  July 17 Belle Plaine Gray Tigers PPD EX Slayton Barnstormers PPD 2:00 pm
  July 17 Shakopee Chiefs PPD   St. Peter Saints PPD 2:00 pm
  July 17 Northfield Millers 5 (10 inn) Eden Prairie Lion's Tap (Miller Park) 2 3:00 pm
  July 17 Searles Bullheads 3 EX Slayton Barnstormers 9 4:00 pm
  July 17 Le Center Braves 1   St. Patrick Shamrocks 3 5:00 pm
  July 17 Webster Wildcats ** 3   Waconia Islanders ** 5 5:00 pm
  July 17 St. Louis Park Cardinals 1   Union Hill Pitbulls 3 5:00 pm
  July 17 Braemar Bees 1   Prior Lake Mariners 0 6:00 pm
  July 17 Jordan Alers 2   Shoreview Seafoam Hawks (at Concordia) 1 6:00 pm
  July 17 Faribault Flames 12   Bloomington Eagles 0 6:00 pm
               
Monday July 18 Jordan Millers ** 4   Prior Lake Mariners ** 5 7:30 pm
               
Tuesday July 19 Shoreview Seafoam Hawks ** 3 (9 inn) Lonsdale Jokers ** 4  
               
Wednesday July 20 St. Patrick Shamrocks 15   Jordan Alers 8 7:30 pm
  July 20 Waconia Islanders 0 (forfeit) Faribault Flames 9 7:30 pm
  July 20 Shakopee Chiefs 4   Union Hill Pitbulls 6 7:30 pm
  July 20 Le Center Braves ** 0   Searles Bullheads ** 5 8:00 pm
               
Thursday July 21 Eden Prairie Lion's Tap 0 (5 inn) Jordan Millers 10 7:30 pm
  July 21 Belle Plaine Gray Tigers 9   Braemar Bees (Blm. - Dred Scott #5) 3 8:00 pm
               
Friday July 22 Shakopee Chiefs 13   Searles Bullheads 3 7:30 pm
  July 22 Union Hill Pitbulls 1   Le Center Braves 9 7:30 pm
  July 22 Webster Wildcats 3 (5 inn) Edina Grays 15 7:30 pm
  July 22 St. Peter Saints 13 (5 inn) St. Louis Park Cardinals 3 8:30 pm
               
Saturday July 23 New Hope Bandits ** PPD   Webster Wildcats ** PPD 4:00 pm
  July 23 Northfield Millers 7   Waconia Islanders 8 7:30 pm
               
Sunday July 24 Veseli Vulcans 1   Union Hill Pitbulls 7 Noon
  July 24 Twin City Goats 2   New Hope Bandits 9 3:00 pm
  July 24 Bloomington Eagles 0   Searles Bullheads 5 3:00 pm
  July 24 St. Peter Saints 14 (5 inn) Waconia Islanders  3 4:00 pm
  July 24 St. Louis Park Cardinals 7   Webster Wildcats 2 5:00 pm
  July 24 Le Center Braves 0 (6 inn) Prior Lake Mariners 10 6:00 pm
  July 24 Shakopee Chiefs 10   Braemar Bees (Garden Park-Edina) 3 5:30 pm
  July 24 Seafoam Hawks 3   Minneapolis Bombers (At Shoreview Viola) 1 6:00 pm
  July 24 Jordan Alers 3   Faribault Flames 9 7:30 pm
               
Monday July 25 Shakopee Chiefs ** 4   Jordan Millers ** 5 7:30 pm
               
Tuesday July 26 Waconia Islanders 0   Jordan Millers 7 7:00 pm
               
Wednesday July 27 Bloomington Eagles PPD   Shakopee Chiefs PPD 7:30 pm
  July 27 Union Hill Pitbulls 12 EX Faribault Flames 2 7:30 pm
  July 27 Le Center Braves 7   Jordan Alers 6 7:30 pm
  July 27 Searles Bullheads ** 9 (forfeit) Veseli Vulcans ** 0 8:00 pm
  July 27 Minneapolis Bombers ** 4   New Hope Bandits ** 3 8:30 pm
               
Thursday July 28 Northfield Millers  8   Braemar Bees (Blm. - Dred Scott #5) 7 8:00 pm
  July 28 Lonsdale Jokers 1   Jordan Millers 2 7:30 pm
  July 28 Bloomington Eagles ** 1   Shakopee Chiefs ** 11 7:30 pm
  July 28 Eden Prairie Lion's Tap 1   Prior Lake Mariners 5 8:00 pm
               
Friday July 29 Faribault Flames 0   Belle Plaine Gray Tigers 3 7:30 pm
  July 29 St. Peter Saints 1 (8 inn) Searles Bullheads 0 7:30 pm
  July 29 New Hope Bandits PPD   Union Hill Pitbulls PPD 7:30 pm
  July 29 Twin City Goats PPD   Le Center Braves PPD 8:00 pm
  July 29 Shoreview Seafoam Hawks 0   St. Louis Park Cardinals 5 8:30 pm
               
Saturday July 30 Edina Grays PPD   Lonsdale Jokers PPD 4:00 pm
  July 30 Webster Wildcats 4   Searles Bullheads 14 7:30 pm
               
Sunday July 31 Lonsdale Jokers 4   Twin City Goats (At Blm Kelly Field) 1 1:00 pm
  July 31 Faribault Flames ** 7   Webster Wildcats ** 3 2:00 pm
  July 31 Le Center Braves 3   New Hope Bandits 0 3:00 pm
  July 31 Prior Lake Mariners 11   Northfield Millers 2 6:00 pm
  July 31 Eden Prairie Lion's Tap 2   Waconia Islanders 6 6:00 pm
  July 31 St. Patrick Shamrocks 5   Shoreview Seafoam Hawks (At Concordia) 6 6:00 pm
  July 31 Minneapolis Bombers  8   Belle Plaine Gray Tigers 9 6:00 pm
  July 31 Union Hill Pitbulls 2   Braemar Bees (Blm. - Dred Scott #5) 3 5:00 pm
  July 31 Shakopee Chiefs 13   Veseli Vulcans 0 7:30 pm
  July 31 St. Louis Park Cardinals PPD   Jordan Alers PPD 7:30 pm
               
Monday August 1 St. Louis Park Cardinals ** 8   Jordan Alers ** 2 7:30 pm
  August 1 Edina Grays ** 3   Lonsdale Jokers ** 7 TBD
               
Tuesday August 2 Bloomington Eagles ** 1 (10 inn) Union Hill Pitbulls ** 2 8:00 pm
  August 2 Twin City Goats ** 3   Jordan Alers ** 2 7:30 pm
  August 2 Shakopee Chiefs ** 3   St. Peter Saints ** 4 7:30 pm
               
Wednesday August 3 Shoreview Seafoam Hawks 2   Shakopee Chiefs 12 7:30 pm
  August 3 Searles Bullheads 3   Jordan Millers 1 7:30 pm
  August 3 Northfield Millers 6 EX St. Peter Saints 7 7:30 pm
  August 3 Waconia Islanders PPD   Prior Lake Mariners PPD 7:30 pm
               
Thursday August 4 Edina Grays 2   Braemar Bees (Edina Braemar Park) 10 7:00 pm
  August 4 Lonsdale Jokers 8   Bloomington Eagles 3 8:00 pm
  August 4 Eden Prairie Lion's Tap PPD   Jordan Alers PPD 7:30 pm
               
Friday August 5 Minneapolis Bombers  11   Edina Grays (Dred Scott) 5 7:30 pm
  August 5 New Hope Bandits 0   St. Peter Saints 1 7:30 pm
  August 5 Union Hill Pitbulls PPD   Searles Bullheads PPD 7:30 pm
  August 5 Waconia Islanders ** 1   Belle Plaine Gray Tigers ** 5 7:30 pm
  August 5 Eden Prairie Lion's Tap ** 15   Jordan Alers ** 0 7:30 pm
  August 5 Twin City Goats ** 2   Le Center Braves ** 7 8:00 pm
  August 5 Veseli Vulcans 2   St. Louis Park Cardinals 3 8:30 pm
               
Saturday August 6 Shoreview Seafoam Hawks 1   Webster Wildcats 6 4:00 pm
  August 6 Waconia Islanders ** 8   Lonsdale Jokers ** 6 7:30 pm
  August 6 Union Hill Pitbulls ** 1 (10 inn) Jordan Millers ** 2  
               
Sunday August 7 Prior Lake Mariners Canc EX Slayton Barnstormers (At Windom, MN) Canc TBD
  August 7 St. Patrick Shamrocks 1   Twin City Goats (At Blm Kelly Field) 0 1:00 pm
  August 7 Jordan Millers 9   Veseli Vulcans 1 2:00 pm
  August 7 Belle Plaine Gray Tigers 8   Eden Prairie Lion's Tap (Round Lake Stadium) 5 3:00 pm
  August 7 Bloomington Eagles 0 (forfeit St. Peter Saints 9 5:00 pm
  August 7 Faribault Flames 0   Braemar Bees 3 5:00 pm
  August 7 New Hope Bandits 7   Jordan Alers 4 5:00 pm
  August 7 St. Louis Park Cardinals 0 (5 inn) Prior Lake Mariners 10 5:00 pm
  August 7 Le Center Braves 7   Waconia Islanders 11 6:00 pm
  August 7 Northfield Millers 8   Shoreview Seafoam Hawks (At Concordia) 1 6:00 pm
               
Tuesday August 9 Lonsdale Jokers 14   Jordan Alers  0 7:30 pm
  August 9 Union Hill Pitbulls ** 3   Searles Bullheads ** 10 7:30 pm
               
Wednesday August 10 St. Louis Park Cardinals 2   Shakopee Chiefs 5 7:30 pm
  August 10 Veseli Vulcans ** 7   Le Center Braves ** 9 7:30 pm
  August 10 Waconia Islanders ** 0   Prior Lake Mariners ** 10 7:30 pm
               
Thursday August 11 Eden Prairie Lion's Tap ** 4   Lonsdale Jokers ** 11 7:30 pm
  August 11 New Hope Bandits ** 1   Shakopee Chiefs 5 7:30 pm
  August 11 Belle Plaine Gray Tigers ** 0   Searles Bullheads ** 1 8:00 pm
  August 11 St. Peter Saints ** 6 (10 inn) Braemar Bees ** 3 8:00 pm
  August 11 Jordan Alers  11   Edina Grays 1  
               
Saturday August 13 Bloomington Eagles ** 4   Edina Grays ** (Ensign Field) 0 TBA
               
Saturday August 13 Faribault Flames ** 5   Veseli Vulcans ** 3 7:00 pm
  August 13 Prior Lake Mariners ** 2   St. Peter Saints ** 1 7:30 pm
  August 13 Lonsdale Jokers **     Union Hill Pitbulls **   TBA
               
Sunday August 14 New Hope Bandits ** 6   Union Hill Pitbulls ** 14 2:00 pm
  August 14 St. Peter Saints Canc EX St. Patrick Shamrocks Canc 4:00 pm ?
  August 14 St. Louis Park Cardinals 11 EX Eden Prairie Lion's Tap (Round Lake Stadium) 8 3:00 pm
  August 14 Braemar Bees Canc EX Twin City Goats (Blm Dred Scott #5) Canc 4:00 pm
  August 14 Minneapolis Bombers  ** 8   Jordan Alers  **  6 5:00 pm
    ** Makeup Games          
               
Friday August 19            
Saturday August 20            
Sunday August 21            
Friday August 26            
Saturday August 27            
Sunday August 28            
               
Hit Counter