Minnesota Senior Men's Amateur Baseball Association

River Valley League

 

 

Report Scores

Photo Gallery

Click to Report

Photos

Game Stories

Sunday June 3, 2012 Faribault Flames   10 Twin City Goats 5
Saturday July 21, 2012 Jordan Millers  2 Waconia Islanders 1
Sunday July 22, 2012 Webster Wildcats  9 LeCenter Braves  0
Friday July 27, 2012 Faribault Flames  5 LeCenter Braves  3
Friday July 27, 2012 Loretto Sox 22 Prior Lake Pacers  0
Sunday July 29, 2012 Loretto Sox 3 Southwest Outlaws  0
Sunday July 29, 2012 Southwest Outlaws  2 Searles Bullheads 1
Friday August 3, 2012 Searles Bullheads 12 St. Louis Park Cardinals 2
Saturday August 4, 2012 Lonsdale Jokers   5 St. Patrick Shamrocks  3
Sunday August 5, 2012 Jordan Millers   6 Eden Prairie Lion's Tap  4
Sunday August 5, 2012 Twin City Goats   4 St. Patrick Shamrocks  0
Sunday August 12, 2012 Eden Prairie Lion's Tap  15 Jordan Alers  6

Columnists

Jim Caple

New Links....Caple on Target Field

 

 

Caple 04/12/10

Caple 04/12/10

Caple 09/21/05

News and Events

HPK Oilers Win World Championship

Lion's Tap Hit's Win # 300

Still Going Strong !

Gary Fritch - No Hitter

WC Bobcats / MN Saints

Links

Baseball Links

Today in Baseball

Baseball Reference

     

Featuring the Rochester Red Wings...AAA Affiliate of the Minnesota Twins

Minor League Team of the Day

State Tournaments

Final Standings 

2012 State Tournament

2011 State Tournament

2010 State Tournament

2009 State Tournament

2008 State Tournament

2007 State Tournament

2006 State Tournament

2005 State Tournament

2004 State Tournament

2003 State Tournament

2002 State Tournamant

2001 State Tournamant

 

2011 Standings

2010 Standings

2009 Standings

2008 Standings

2007 Standings

2006 Standings

2005 Standings

2004 Standings

2003 Standings

2002 Standings

2001 Standings

All Star Games

Rules of Play

2004 All Star Game

2003 All Star Game

2002 All Star Game

2001 All Star Game

Rules

Question

Standings 2012

DIAMOND DIVISION

Won

Lost

GB

Shakopee Chiefs

13 2 -

Jordan Millers

10 5 3.0

Waconia Islanders

10 5 3.0

New Hope Bandits

10 5 3.0

Eden Prairie Lion's Tap

9 6 4.0

Loretto Sox

9 6 4.0

Twin City Goats

4 11 9.0
       

WILSON DIVISION

Won

Lost

GB

LeSueur Legends

12 3 -

St. Peter Saints

12 3 -

Lonsdale Jokers

10 5 2.0

Northfield Millers

9 6 3.0

St. Patrick Shamrocks

8 7 4.0

-Jordan Alers

3 12 9.0

Prior Lake Pacers

1 14 11.0

RAWLINGS DIVISION

Won

Lost

GB

Union Hill Pitbulls

11 4 -

Searles Bullheads

10 5 1.0

Veseli Vulcans

8 7 3.0

Le Center Braves

7 8 4.0

Faribault Flames

6 9 5.0

Southwest Outlaws

6 9 5.0

Webster Wildkats

0 15 11.0
       

McGREGOR DIVISION

Won

Lost

GB

Prior Lake Mariners

9 6 -

Bloomington Eagles

8 7 1.0

St Louis Park Cardinals

7 8 2.0

Braemar Bees

6 9 3.0

Minneapolis Bombers

6 9 3.0

Edina Grays

5

10

4.0

Seafoam Hawks

1

14

8.0

River Valley League Managers/Email Contacts

       
Team Manager Email Contact Email Address
Belle Plaine Gray Tigers Mike Zellmann

(Same)

mzellmann@netzero.com
Bloomington Eagles Jerry Peer

(Same)

jpeerpainting@aol.com
Braemar Bees Vic Marotta

(Same)

vicmarotta@comcast.net
Eden Prairie Lion's Tap Pat Thompson

(Same)

patjudythompson@q.com
Edina Grays Tim Grams

Dan Merritt

danakadent@gmail.com
Faribault Flames Rick Vogel

(Same)

faribault_flames_baseball@hotmail.com
Hanska Bullheads Landis Froehling

(Same)

landisf@sleepyeyetel.net
Jordan Alers Mark Boecker

(Same)

markboecker@gmail.com
Jordan Millers Brian Buesgens

(Same)

Buesgens64@yahoo.com
LeCenter Braves Chad Anderson

Ken Schmidt

kls@frontiernet.net
Le Sueur Legends Al Henges

(Same)

hodge005@gmail.com
Lonsdale Jokers Scott Malecha

(Same)

malechasj@yahoo.com
Loretto Sox Rich Ellis

(Same)

rich@dropthepucks.com
Minneapolis Bombers John Weber

(Same)

john@jweberinc.com
New Hope Bandits Gary Gulbrandson

(Same)

GaryGulbrandson@comcast.net
Northfield Millers Mike Grossman

(Same)

Mgrossman1@charter.net
Prior Lake Mariners Jerry Maas

(Same)

jmaas@prodigy.net
Prior Lake Pacers Curtis Romano

(Same)

curtis@mightydogmedia.com
St. Louis Park Cardinals Pete Chubb

(Same)

SLPCARDS@aol.com
St. Patrick Shamrocks Kevin Hart

(Same)

kevin.hart@ampf.com
St. Peter Saints Pete Moulton

(Same)

pmoulton@hickorytech.net
Searles Bullheads John Giefer

(Same)

johngiefer@hotmail.com
Shakopee Chiefs Brad VanBergen

Bob Britz

britz5309@msn.com
Seafoam Hawks John Gilbert

(Same)

jg7@jwgilbert.com

Slayton Barn Stormers Tarry Boelter

(Same)

t_boelter@hotmail.com
Twin City Goats Vic Marotta

(Same)

vicmarotta@comcast.net
Union Hill Pit Bulls Mike Prochaska

Tom Bruess

tom@hllmark.com
Veseli Vulcans Dirk Berger

(Same)

dberger@bevcomm.com
Waconia Islanders Dave Haugland

(Same)

dhaugland@centurylink.net
Webster Wildcats Don Topness

(Same)

Donitopness@netscape.net
Welcome Outlaws Jeff Appel

(Same)

ehdog119@yahoo.com
League President Ken Schmidt

(Same)

kls@frontiernet.net
League Vice President Vic Marotta

(Same)

vicmarotta@comcast.net
Website Manager Jerry Maas

(Same)

jmaas@prodigy.net

Master Schedule/Scores

Day

Date

Visitor

Score

Home Team

Score

Game Time
Friday April 27 Northfield Millers 4 EX Union Hill Pitbulls 6 7:30 pm
               
Saturday April 28 Southwest Outlaws PPD   LeSueur / Henderson Legends PPD 2:00 pm
  April 28 Bloomington Eagles   EX Jordan Alers   3:00 pm
               
Sunday April 29 Minneapolis Bombers 0   Lonsdale Jokers 8 3:00 pm
               
Wednesday May 2 St. Patrick Shamrocks PPD EX Lonsdale Jokers PPD 7:30 pm
               
Friday May 4 Bloomington Eagles Canc. EX Twin City Goats Canc. 8:00 pm
               
Saturday May 5 Southwest Outlaws 1 (5 inn) Jordan Millers 3 Noon
  May 5 Southwest Outlaws PPD   Prior Lake Pacers (At Jordan) PPD 4:00 pm
  May 5 Webster Wildcats Canc. EX Faribault Flames Canc. 7:00 pm
               
Sunday May 6 Mill City Blue 6 EX Eden Prairie Lion's Tap 9 4:00 pm
  May 6 Braemar Bees 7   Minneapolis Bombers 2 4:00 pm
  May 6 Twin City Goats PPD   Webster Wildcats PPD 4:30 pm
               
Thursday May 10 St. Patrick Shamrocks 3 EX Webster Wildcats 8 6:00 pm
               
Friday May 11 Southwest Outlaws 3 EX Wilmont 4 7:00 pm
  May 11 Prior Lake Pacers PPD   LeSueur Legends (At Henderson) PPD 7:00 pm
               
Saturday May 12 St. Louis Park Cardinals 19 EX Loretto Sox 3 TBA
  May 12 New Hope Bandits 4 EX Loretto Sox 11 TBA
  May 12 Veseli Vulcans PPD   Searles Bullheads PPD 2:00 pm
  May 12 Braemar Bees 1 EX Faribault Flames 0 4:00 pm
  May 12 Bloomington Eagles 7 EX Webster Wildcats 6 4:30 pm
  May 12 Jordan Alers 2 EX Union Hill Pitbulls 13 5:00 pm
               
Wednesday May 16 Prior Lake Mariners 3 EX St. Patrick Shamrocks 0 6:30 pm
               
Friday May 18 LeSueur / Henderson Legends 0 EX Le Center Braves 2 7:30 pm
  May 18 Northfield Millers 11   Jordan Alers 2 7:30 pm
               
Saturday May 19 Eden Prairie Lion's Tap Canc EX Faribault Flames Canc 2:00 pm
  May 19 Jordan Millers 12   Union Hill Pitbulls 2 2:00 pm
  May 19 LeSueur / Henderson Legends 0   Lonsdale Jokers 2 7:00 pm
               
Sunday May 20 Searles Bullheads 4   Braemar Bees (At Garden Park) 1 1:00 pm
  May 20 St. Peter Saints ReSch EX Southwest Outlaws (At Welcome) ReSch 2:00 pm
  May 20 Twin City Goats 3   Eden Prairie Lion's Tap 10 4:00 pm
  May 20 Edina Grays 9 (FF)   Webster Wildcats 0 4:30 pm
  May 20 Bloomington Eagles 2   Union Hill Pitbulls 3 5:00 pm
  May 20 Lonsdale Jokers PPD   St. Patrick Shamrocks PPD 5:00 pm
  May 20 Jordan Alers 3 8 Inn Veseli Vulcans 4 5:00 pm
  May 20 Minneapolis Bombers 0   Prior Lake Mariners 9 6:00 pm
  May 20 Northfield Millers 8   Faribault Flames 7 7:30 pm
               
Wednesday May 23 St. Peter Saints PPD EX LeSueur / Henderson Legends PPD 6:30 pm
  May 23 St. Patrick Shamrocks - 1 Suspend after 2 inn EX Le Center Braves  - 3 Suspend after 2 inn 7:30 pm
  May 23 Prior Lake Pacers PPD   Jordan Millers PPD 7:30 pm
               
Thursday May 24 Edina Grays PPD   Bloomington Eagles At Dred Scott # 5) PPD 8:00 pm
               
Friday May 25 New Hope Bandits 0 EX Prior Lake Mariners 6 7:30 pm
  May 25 Waconia Islanders   EX Jordan Alers   7:30 pm
  May 25 Twin City Goats PPD   Loretto Sox PPD 8:00 pm
               
Sunday May 27 Lonsdale Jokers PPD   Jordan Alers PPD 3:00 pm
               
Wednesday May 30 Prior Lake Pacers 1 6 Inn Prior Lake Mariners 11 7:30 pm
  May 30 St. Peter Saints 7   Lonsdale Jokers 4 7:30 pm
  May 30 Minneapolis Bombers 5   St. Louis Park Cardinals 11 8:15 pm
               
Thursday May 31 Seafoam Hawks PPD   Bloomington Eagles PPD 8:00 pm
               
Friday June 1 St. Patrick Shamrocks 1   LeSueur Legends (At Henderson) 2 6:30 pm
  June 1 Webster Wildcats 1 8 Inn Faribault Flames 2 7:30 pm
  June 1 New Hope Bandits 5   Jordan Millers 2 7:30 pm
  June 1 Le Center Braves 4   Veseli Vulcans 2 7:30 pm
  June 1 Twin City Goats 0 5 Inn Waconia Islanders 10 8:00 pm
  June 1 Northfield Millers 4   St. Louis Park Cardinals 6 8:15 pm
               
Sunday June 3 Braemar Bees 2   Southwest Outlaws (At St Peter) 1 11:00 am
  June 3 Braemar Bees 2 6 Inn St. Peter Saints 12 1:00 pm
  June 3 Prior Lake Mariners PPD   Searles Bullheads PPD 2:00 pm
  June 3 LeSueur / Henderson Legends 10   Jordan Alers 5 3:00 pm
  June 3 Southwest Outlaws 0 EX St. Peter Saints 10 3:00 pm
  June 3 Minneapolis Bombers 2   Bloomington Eagles 9 4:00 pm
  June 3 Edina Grays 1   Eden Prairie Lion's Tap 0 4:00 pm
  June 3 Faribault Flames 10 EX Twin City Goats (Garden Park) 5 5:00 pm
  June 3 Webster Wildcats 8 8 Inn St. Patrick Shamrocks 9 5:00 pm
  June 3 Lonsdale Jokers 11   Prior Lake Pacers 0 5:00 pm
  June 3 Union Hill Pitbulls 7   Shakopee Chiefs 5 6:00 pm
  June 3 Veseli Vulcans 5   Seafoam Hawks (At Concordia) 4 6:00 pm
  June 3 St. Louis Park Cardinals 3   Le Center Braves 5 6:00 pm
               
Wednesday June 6 St. Peter Saints 10   Jordan Millers 5 7:00 pm
               
Friday June 8 Jordan Alers 7   Le Center Braves 12 7:30 pm
  June 8 Seafoam Hawks  3   Edina Grays 4 7:30 pm
  June 8 Northfield Millers 0   LeSueur Legends (At LeSueur) 14 7:30 pm
  June 8 Eden Prairie Lion's Tap 7   Bloomington Eagles (Red Haddox) 3 6:00 pm
  June 8 Searles Bullheads PPD   Union Hill Pitbulls PPD 8:00 pm
  June 8 Prior Lake Mariners PPD   St. Louis Park Cardinals PPD 8:15 pm
               
Saturday June 9 Loretto Sox PPD   Vesili Vulcans PPD 2:00 pm
  June 9 Faribault Flames 2   Lonsdale Jokers 4 7:30 pm
               
Sunday June 10 Braemar Bees 4   Jordan Millers 5 1:00 pm
  June 10 Southwest Outlaws 7   St. Patrick Shamrocks 4 2:00 pm
  June 10 Jordan Alers 2   St. Peter Saints 12 3:00 pm
  June 10 Webster Wildcats 0   Eden Prairie Lion's Tap 6 4:00 pm
  June 10 Southwest Outlaws 2   Faribault Flames (At St. Patrick) 5 4:00 pm
  June 10 Edina Grays 13   Twin City Goats (At Garden Park) 12 5:00 pm
  June 10 Le Center Braves PPD   Union Hill Pitbulls PPD 5:00 pm
  June 10 New Hope Bandits 0   Waconia Islanders 9 5:00 pm
  June 10 Prior Lake Pacers 0   Shakopee Chiefs 10 6:00 pm
  June 10 Minneapolis Bombers 2   Northfield Millers 6 6:00 pm
               
Monday June 11 Bloomington Eagles 1   Jordan Millers 5 8:00 pm
               
Wednesday June 13 Lonsdale Jokers 2   Prior Lake Mariners 0 7:30 pm
  June 13 New Hope Bandits 9   St. Louis Park Cardinals 7 8:15 pm
               
Thursday June 14 Braemar Bees PPD   Shakopee Chiefs PPD 7:30 pm
  June 14 Searles Bullheads PPD   St. Peter Saints PPD 7:30 pm
               
Friday June 15 Union Hill Pitbulls 4   Veseli Vulcans 2 7:00 pm
  June 15 Lonsdale Jokers 2 8 Inn Waconia Islanders 3 7:30 pm
  June 15 Minneapolis Bombers PPD   Jordan Alers PPD 7:30 pm
  June 15 Eden Prairie Lion's Tap 4 10 Inn Loretto Sox 2 8:00 pm
               
Saturday June 16 Southwest Outlaws PPD   Bloomington Eagles (At Webster) PPD Noon
  June 16 Prior Lake Pacers ** 0 Forfeit Northfield Millers ** 9 1:00 pm
  June 16 Southwest Outlaws 9   Webster Wildcats 1 2:00 pm
  June 16 New Hope Bandits 0   Lonsdale Jokers 3 3:00 pm
               
Sunday June 17 Waconia Islanders 3 5 Inn Loretto Sox 11 3:00 pm
  June 17 Faribault Flames 3   Searles Bullheads 6 3:00 pm
  June 17 St. Peter Saints PPD   Shakopee Chiefs PPD 4:00 pm
  June 17 Jordan Alers PPD   Eden Prairie Lion's Tap PPD 4:00 pm
  June 17 Prior Lake Mariners PPD   Union Hill Pitbulls PPD 5:00 pm
  June 17 Northfield Millers PPD   St. Patrick Shamrocks PPD 5:00 pm
  June 17 St. Louis Park Cardinals PPD   Seafoam Hawks (Concordia) PPD 6:00 pm
               
Wednesday June 20 Prior Lake Mariners PPD   Waconia Islanders PPD 7:30 pm
  June 20 Seafoam Hawks  PPD   Jordan Alers PPD 7:30 pm
  June 20 St. Patrick Shamrocks 10 5 Inn Loretto Sox 0 8:00 pm

 

June 20 Twin City Goats 13   Le Center Braves (Goats Home) 9 8:00 pm
  June 20 Shakopee Chiefs PPD   St. Louis Park Cardinals PPD 8:15 pm
               
Thursday June 21 Prior Lake Pacers 6   Bloomington Eagles (At Dred Scott #5) 8 8:00 pm
               
Friday June 22 Faribault Flames  0   Union Hill Pitbulls 10 7:00 pm
  June 22 Le Center Braves 2   Northfield Millers 3 7:30 pm
  June 22 Eden Prairie Lion's Tap 5   New Hope Bandits 7 8:30 pm
               
Saturday June 23 LeSueur / Henderson Legends 2   St. Peter Saints 0 5:00 pm
  June 23 Union Hill Pitbulls 5   Loretto Sox 4 5:00 pm
  June 23 Vesili Vulcans 6   Faribault Flames 2 7:30 pm
               
Sunday June 24 Jordan Alers 2 EX Jordan Millers 10 3:00 pm
  June 24 Braemar Bees (Home Team) 8   Prior Lake Pacers (Garden Park) 0 5:00 pm
  June 24 Waconia Islanders 4   Eden Prairie Lion's Tap 7 4:00 pm
  June 24 Bloomington Eagles 3   Veseli Vulcans  2 5:00 pm
  June 24 St. Peter Saints 11   St. Patrick Shamrocks 0 5:30 pm

 

June 24 Twin City Goats 7   Seafoam Hawks (Concordia) 2 3:30 pm

 

June 24 Webster Wildcats 2   Seafoam Hawks (Concordia) 0 6:00 pm

 

June 24 Minneapolis Bombers 5   Le Center Braves 4 6:00 pm
  June 24 Edina Grays 1   Northfield Millers 8 6:00 pm
               
Tuesday June 26 Shakopee Chiefs PPD   New Hope Bandits PPD TBA
               
Thursday June 28 Prior Lake Mariners ** 1   Union Hill Pitbulls ** 8 8:00 pm
               
Friday June 29 Braemar Bees 10   Edina Grays (Dred Scott 5) 3 8:00 pm
  June 29 Lonsdale Jokers 1   Searles Bullheads 3 7:30 pm
  June 29 New Hope Bandits 2   Le Center Braves 4 7:30 pm
               
Saturday June 30 Waconia Islanders 0   St. Peter Saints 10 6:00 pm
  June 30 Veseli Vulcans ** 0 (FF)   Searles Bullheads ** 9 7:00 pm
               
Sunday July 1 Southwest Outlaws  ** 11   Prior Lake Pacers ** 0 1:00 pm
  July 1 Edina Grays 1   Minneapolis Bombers (McCullough) 2 3:00 pm
  July 1 Southwest Outlaws 1   Le Center Braves 6 4:00 pm
  July 1 Braemar Bees 5   Union Hill Pitbulls 7 5:00 pm
  July 1 Northfield Millers 10   Twin City Goats 4 5:00 pm
  July 1 Veseli Vulcans 1   St. Patrick Shamrocks 3 5:30 pm
  July 1 Bloomington Eagles 2   Prior Lake Mariners 6 6:00 pm
  July 1 Loretto Sox 4   Seafoam Hawks (Concordia) 0 6:00 pm
  July 1 St. Peter Saints ** 1   Shakopee Chiefs 4 7:30 pm
               
Monday July 2 Prior Lake Pacers  2   Jordan Alers 1 8:00 pm
               
Friday July 6 Webster Wildcats 0   Union Hill Pitbulls 9 (FF) 7:00 pm
  July 6 LeSueur Legends 3   Loretto Sox 6 8:00 pm
               
Saturday July 7 Southwest Outlaws  1   Veseli Vulcans 11 1:00 pm
  July 7 Southwest Outlaws  8   Eden Prairie Lion's Tap (At Veseli) 5 4:00 pm
  July 7 Prior Lake Pacers  3 EX Waconia Islanders 13 7:00 pm
               
Sunday July 8 Edina Grays 1   Prior Lake Mariners 14 2:00 pm
  July 8 St. Peter Saints 6   Northfield Millers 2 4:00 pm
  July 8 Minneapolis Bombers 9 (FF)   Webster Wildcats 0 4:00 pm
  July 8 Jordan Millers 10   Twin City Goats 5 5:00 pm
  July 8 Eden Prairie Lion's Tap 16   St. Patrick Shamrocks 4 5:00 pm
  July 8 Shakopee Chiefs 12   Lonsdale Jokers 3 6:00 pm
  July 8 LeSueur / Henderson Legends 15   Seafoam Hawks (Concordia) 0 6:00 pm
               
Monday July 9 Lonsdale Jokers ** 3   Jordan Alers 0 6:00 pm
               
Tuesday July 10 Webster Wildcats 1   New Hope Bandits 11 8:30 pm
               
Wednesday July 11 Seafoam Hawks 0   St. Patrick Shamrocks 1 6:30 pm
  July 11 Le Center Braves 1 EX St. Peter Saints 3 7:30 pm
               
Thursday July 12 Prior Lake Mariners 10   Braemar Bees (At Garden Park) 4 6:30 pm
  July 12 Loretto Sox 0 5 Inn Shakopee Chiefs 10 7:30 pm
               
Friday July 13 Lonsdale Jokers 10 5 Inn Northfield Millers 0 7:30 pm
  July 13 New Hope Bandits 10   Edina Grays 3 7:30 pm
  July 13 Prior Lake Pacers ** 7   LeSueur Legends ** 8 6:30 pm
  July 13 Waconia Islanders PPD   Faribault Flames PPD 7:30 pm
  July 13 St. Louis Park Cardinals 0   Bloomington Eagles (At Dred Scott # 1) 2 8:00 pm
               
Saturday July 14 Jordan Millers 7   Searles Bullheads 6 2:00 pm
  July 14 Union Hill Pitbulls PPD   St. Peter Saints PPD 4:00 pm
  July 14 Veseli Vulcans 12   Webster Wildcats 5 5:00 pm
  July 14 Twin City Goats ** 2   Loretto Sox ** 6  
               
Sunday July 15 St. Louis Park Cardinals 0   St. Peter Saints 7 2:00 pm
  July 15 Searles Bullheads 9 (FF)   Webster Wildcats 0 2:00 pm
  July 15 LeSueur / Henderson Legends 2   Eden Prairie Lion's Tap 0 4:00 pm
  July 15 Southwest Outlaws  3   Seafoam Hawks (At Union Hill) 1 4:00 pm
  July 15 Jordan Alers 2 5 Inn St. Patrick Shamrocks 12 5:00 pm
  July 15 Braemar Bees 0   Loretto Sox 1 5:00 pm
  July 15 Veseli Vulcans 1   Twin City Goats 0 5:00 pm
  July 15 Le Center Braves 10   Edina Grays 4 6:00 pm
  July 15 Minneapolis Bombers 2   Waconia Islanders 11 6:00 pm
  July 15 Southwest Outlaws  7   Union Hill Pitbulls 8 6:00 pm
               
Monday July 16 Jordan Millers 1   Shakopee Chiefs 4 7:30 pm
               
Tuesday July 17 Minneapolis Bombers 1   New Hope Bandits 11 8:30 pm
               
Wednesday July 18 Searles Bullheads ** 1   St. Peter Saints 15 7:30 pm
  July 18 Loretto Sox 2   Bloomington Eagles (Dred Scott #1) 1 8:00 pm
  July 18 Prior Lake Mariners ** 9 (FF)   St. Louis Park Cardinals ** 0 8:15 pm
               
Thursday July 19 Seafoam Hawks  1   Braemar Bees  (At Garden Park) 9 6:30 pm
  July 19 Eden Prairie Lion's Tap 0   Shakopee Chiefs 4 8:30 pm
  July 19 Prior Lake Pacers 0   Jordan Millers 10 7:30 pm
  July 19 Jordan Alers 6   Twin City Goats 4 8:00 pm
               
Friday July 20 Prior Lake Mariners 8 8 Inn Faribault Flames 9 7:30 pm
  July 20 Jordan Millers 2   Waconia Islanders 1 7:30 pm
  July 20 Prior Lake Pacers 2   Union Hill Pitbulls 15 7:30 pm
  July 20 St. Patrick Shamrocks 6 10 Inn Edina Grays 5 8:00 pm
  July 20 Searles Bullheads 8   Le Center Braves 3 8:00 pm
               
Saturday July 21 Loretto Sox ** 4   Veseli Vulcans 5 2:00 pm
  July 21 Twin City Goats ** 9 (FF)   Webster Wildcats 0(FF) 3:00 pm
               
Sunday July 22 Veseli Vulcans 4 EX Union Hill Pitbulls 6 Noon
  July 22 Jordan Millers 1   LeSueur Legends (At Henderson) 3 1:00 pm
  July 22 Cold Spring 4 EX St. Peter Saints 1 2:00 pm

 

July 22 Bloomington Eagles PPD   Southwest Outlaws (At Braemar) PPD 3:00 pm
  July 22 New Hope Bandits 10   Jordan Alers 0 3:00 pm
  July 22 Lonsdale Jokers 3   St. Louis Park Cardinals 5 3:30 pm
  July 22 Waconia Islanders 4   Searles Bullheads 0 4:00 pm
  July 22 Le Center Braves 9 (FF)   Webster Wildcats 0(FF) 4:00 pm

 

July 22 Bloomington Eagles 5   Braemar Bees 4 4:00 pm
  July 22 Eden Prairie Lion's Tap 5   Seafoam Hawks (Concordia) 0 6:00 pm
  July 22 Shakopee Chiefs 3 11 Inn Faribault Flames 0 7:00 pm
               
Tuesday July 24 Twin City Goats PPD   New Hope Bandits PPD 8:30 pm
               
Wednesday July 25 St. Louis Park Cardinals 3   Faribault Flames 1 7:30 pm
  July 25 Waconia Islanders Cancel EX Union Hill Pitbulls   7:30 pm
  July 25 Searles Bullheads ** 3   Union Hill Pitbulls ** 2 8:00 pm
  July 25 Minneapolis Bombers ** 12   Jordan Alers ** 4 8:00 pm
  July 25 Bloomington Eagles ** 14   Edina Grays ** 1  
               
Thursday July 26 Seafoam Hawks 0 5 Inn Prior Lake Mariners 12 7:30 pm
               
Friday July 27 Le Center Braves 3   Faribault Flames 5 7:00 pm
  July 27 Searles Bullheads 0   Shakopee Chiefs 10 7:30 pm
  July 27 New Hope Bandits 13 6 Inn Northfield Millers 3 7:30 pm
  July 27 LeSueur / Henderson Legends 4   Union Hill Pitbulls 2 7:30 pm
  July 27 St. Patrick Shamrocks ReSch   Bloomington Eagles ReSch 8:00 pm
  July 27 Loretto Sox 22 5 Inn Prior Lake Pacers (At Ponds) 1 8:00 pm
  July 27 Waconia Islanders 3   St. Louis Park Cardinals 1 8:15 pm
               
Saturday July 28 St. Peter Saints 0   Prior Lake Mariners 2 2:00 pm
  July 28 Bloomington Eagles ** 1 8 Inn St. Patrick Shamrocks ** 2 5:00 pm
               
Sunday July 29 Prior Lake Mariners 5   Jordan Millers 3 2:00 pm
  July 29 Southwest Outlaws 2   Searles Bullheads 1 2:00 pm
  July 29 Southwest Outlaws 0   Loretto Sox (At Searles) 3 4:00 pm
  July 29 Veseli Vulcans 4   Eden Prairie Lion's Tap (Round Lake) 5 4:00 pm
  July 29 Twin City Goats 3   Minneapolis Bombers 4 4:00 pm
  July 29 LeSueur / Henderson Legends 3   Braemar Bees 6 4:00 pm
  July 29 Prior Lake Pacers 0   St. Patrick Shamrocks 13 5:00 pm
  July 29 St. Louis Park Cardinals 12   Edina Grays 1 6:00 pm
  July 29 Shakopee Chiefs 2   Waconia Islanders 3 6:00 pm
  July 29 Webster Wildcats 2   Northfield Millers 6 6:00 pm
  July 29 Le Center Braves ** PPD   Union Hill Pitbulls ** PPD TBA
               
Tuesday July 31 St. Peter Saints 10   Faribault Flames 0 7:30 pm
  July 31 Seafoam Hawks ** 0   Jordan Alers 8 8:00 pm
  July 31 Loretto Sox 6   New Hope Bandits 4 8:30 pm
  July 31 Le Center Braves ** 0   Union Hill Pitbulls ** 4  
               
Wednesday August 1 Loretto Sox PPD   Jordan Millers PPD 7:30 pm
  August 1 Bloomington Eagles 0   LeSueur Legends (At LeSueur) 9 (FF) 7:30 pm
               
Thursday August 2 Prior Lake Pacers 1   St. Peter Saints 8 7:00 pm
  August 2 Twin City Goats 2   Shakopee Chiefs 17 7:30 pm
               
Friday August 3 Veseli Vulcans 0   LeSueur Legends (At LeSueur) 5 7:30 pm
  August 3 Minneapolis Bombers 3   Faribault Flames 7 7:30 pm
  August 3 Jordan Alers 4   Edina Grays 5 7:30 pm
  August 3 Waconia Islanders 8   Northfield Millers 3 7:30 pm
  August 3 Le Center Braves 0   Lonsdale Jokers 9 8:00 pm
  August 3 St. Louis Park Cardinals 2   Searles Bullheads 12 8:00 pm
  August 3 Seafoam Hawks ** 4   Bloomington Eagles ** 9 8:00 pm
               
Saturday August 4 Searles Bullheads 7   Prior Lake Pacers (At PL Ponds) 1 2:00 pm
  August 4 Faribault Flames 2 11 Inn New Hope Bandits 3 3:00 pm
  August 4 Southwest Outlaws ** 0   LeSueur Legends ** 9  
  August 4 Lonsdale Jokers ** 5   St. Patrick Shamrocks ** 3 7:30 pm
               
Sunday August 5 Twin City Goats 4   St. Patrick Shamrocks 0 1:00 pm
  August 5 Jordan Alers 9 (FF)   Webster Wildcats 0 2:00 pm
  August 5 Edina Grays 2   Veseli Vulcans  14 2:00 pm
  August 5 Jordan Millers 6   Eden Prairie Lion's Tap (Round Lake) 4 4:00 pm
  August 5 St. Louis Park Cardinals 11   Braemar Bees 0 4:00 pm
  August 5 Prior Lake Mariners 0 5 Inn Shakopee Chiefs 10 7:00 pm
  August 5 Minneapolis Bombers 6   Seafoam Hawks (Concordia) 5 6:00 pm
  August 5 Waconia Islanders 14   Le Center Braves 2 7:00 pm
               
Tuesday August 7 Braemar Bees ** 0 5 Inn Shakopee Chiefs 10 7:30 pm
               
Wednesday August 8 Loretto Sox ** 5   Jordan Millers ** 7 7:30 pm
  August 8 Shakopee Chiefs ** 11   New Hope Bandits ** 5 7:30 pm
               
Thursday August 9 LeSueur / Henderson Legends Cancel EX Shakopee Chiefs Cancel 7:30 pm
  August 9 Shakopee Chiefs ** 6   St. Louis Park Cardinals ** 5 8:15 pm
  August 9 Twin City Goats ** 8   New Hope Bandits ** 12 TBA
               
Friday August 10 Northfield Millers ** 6   St. Patrick Shamrocks 2 6:30 pm
  August 10 Prior Lake Mariners  ** 0   Waconia Islanders ** 5 7:30 pm
               
Saturday August 11 Jordan Alers ** 6   Eden Prairie Lion's Tap ** 15 2:00 pm
  August 11 Union Hill Pitbulls ** 1   St. Peter Saints ** 9 6:00 pm
               
Sunday August 12 Southwest Outlaws ** 4   Bloomington Eagles ** (At Faribault) 6 1:00 PM
  August 12 Bloomington Eagles Cancel EX Faribault Flames Cancel 3:00 pm
  August 12 Waconia Islanders ** 0   Faribault Flames 8 3:00 pm
  August 12 Union Hill Pitbulls Cancel EX St. Patrick Shamrocks Cancel 4:00 pm
  August 12 St. Louis Park Cardinals ** 6   Seafoam Hawks (At Concordia) ** 0 6:00 pm
   

** Makeup Games

         
   

State Tournament

         
Friday August 17            
Saturday August 18            
Sunday August 19            
Friday August 24            
Saturday August 25            
Sunday August 26            
               
Hit Counter