Minnesota Senior Men's Amateur Baseball Association

River Valley League

 

 

Report Scores

Photo Gallery

Rules of Play

Click to Report

Photos

Rules (New)

2013 Game Stories

LeCenter Braves  Searles Bullheads 
Loretto Sox  Eden Prairie Lion's Tap 
 

News and Events

 

 

 

Links

Baseball Links

Today in Baseball

Baseball Reference

State Tournaments

Final Standings 

2012 State Tournament

2011 State Tournament

2010 State Tournament

2009 State Tournament

2008 State Tournament

2007 State Tournament

2006 State Tournament

2005 State Tournament

2004 State Tournament

2003 State Tournament

2002 State Tournamant

2001 State Tournamant

2012 Standings

2011 Standings

2010 Standings

2009 Standings

2008 Standings

2007 Standings

2006 Standings

2005 Standings

2004 Standings

2003 Standings

2002 Standings

2001 Standings

All Star Games

2004 All Star Game

2003 All Star Game

2002 All Star Game

2001 All Star Game

Final Standings 2013

WILSON DIVISION

Won

Lost

GB

Shakopee Chiefs

12 3 -

St Louis Park Cardinals

11 5 1.5

Loretto Sox

10 5 2.0

Belle Plaine Gray Tigers

10 6 2.5

Waconia Islanders

9 6 4.0

Shoreview Bombers

3 13 9.5

Seafoam Hawks

1 15 11.5
       

McGREGOR DIVISION

Won

Lost

GB

Jordan Millers

9 6 -

Eden Prairie Lion's Tap 

7 6 1,0

New Hope Bandits

8 8 1.5

Prior Lake Pacers

6 10 3.5

LeSueur Legends

5 10 4.0

Northfield Millers

5 11 4.5

Edina Grays

1 15 8.5

RAWLINGS DIVISION

Won

Lost

GB

St. Peter Saints

14 2 -

Prior Lake Mariners

12 4 2.0

 Southwest Outlaws

11 5 3.0

Searles Bullheads

11 5 3.0

Le Center Braves

10 6 4.0

Bloomington Eagles

8 8 6.0

Jordan Alers

1 15 13.0

River Valley League Managers/Email Contacts

       
Team Manager Email Contact Email Address
Belle Plaine Gray Tigers Mike Zellmann

(Same)

mzellmann@netzero.com
Bloomington Eagles Jerry Peer

(Same)

jpeerpainting@aol.com
Eden Prairie Lion's Tap Steve Brown

(Same)

jsbrowny@aol.com
Edina Grays Tim Grams

Dan Merritt

danakadent@gmail.com
Jordan Alers Mark Boecker

(Same)

markboecker@gmail.com
Jordan Millers Brian Buesgens

(Same)

Buesgens64@yahoo.com
LeCenter Braves Brad O'Keefe

Ken Schmidt

kls@frontiernet.net
Le Sueur Legends Al Henges

(Same)

hodge005@gmail.com
Loretto Sox Rich Ellis

(Same)

rich@dropthepucks.com
New Hope Bandits Gary Gulbrandson

(Same)

GaryGulbrandson@comcast.net
Northfield Millers Mike Grossman

(Same)

Mgrossman1@charter.net
Prior Lake Mariners Jerry Maas

(Same)

jmaas@prodigy.net
Prior Lake Pacers Curtis Romano

(Same)

curtis@mightydogmedia.com
Shoreview Bombers John Weber

(Same)

john@jweberinc.com
St. Louis Park Cardinals Pete Chubb

(Same)

SLPCARDS@aol.com
St. Peter Saints Pete Moulton

(Same)

pmoulton@hickorytech.net
Searles Bullheads John Giefer

(Same)

johngiefer@hotmail.com
Shakopee Chiefs Brad VanBergen

Bob Britz

britz5309@msn.com
Seafoam Hawks John Gilbert

(Same)

jg7@jwgilbert.com

Southwest Outlaws Jeff Appel

(Same)

ehdog119@yahoo.com
Waconia Islanders Dave Haugland

(Same)

dhaugland@centurylink.net
League President Ken Schmidt

(Same)

kls@frontiernet.net
League Vice President Vic Marotta

(Same)

vicmarotta@comcast.net
Website Manager Jerry Maas

(Same)

jmaas@prodigy.net

2013 Master Schedule/Scores

Day

Date

Visitor

Score

Home Team

Score

Game Time
Saturday May 4 Loretto Sox Cancel Ex Bloomington Eagles (At Dred Scott) Cancel 2:00 pm
               
Sunday May 5 Southwest Outlaws PPD   Minneapolis Bombers (At Noble Sports Park) PPD 1:00 pm
               
Friday May 10 Bloomington Eagles 2 Ex Northfield Millers 3 7:30 pm
               
Saturday May 11 Prior Lake Pacers 0 Ex Loretto Sox 9 Noon
  May 11 St. Louis Park Cardinals 11 Ex Prior Lake Pacers (At Loretto) 1 2:15 pm
  May 11 St. Louis Park Cardinals 3 Ex Bloomington Eagles 1 4:30 pm
  May 11 New Hope Bandits Cancel Ex Loretto Sox Cancel 8:30 pm
               
Sunday May 12

Mother's Day

         
               
Monday May 13 Waconia Islanders Cancel Ex Jordan Alers Cancel 8:00 pm
               
Friday May 17 Minneapolis Bombers PPD   Edina Grays ( at Dred Scott Field #   ) PPD 7:00 pm
  May 17 Jordan Alers PPD   Northfield Millers PPD 7:30 pm
               
Saturday May 18 Searles Bullheads 2   Southwest Outlaws (At Welcome) 6 2:00 pm
               
Sunday May 19 Bloomington Eagles 9   Jordan Alers 2 2:00 pm
  May 19 Loretto Sox PPD Ex LeCenter Braves PPD 2:00 pm
  May 19 Minneapolis Bombers PPD   Priior Lake Pacers (At Ponds Park) PPD 3:00 pm
  May 19 Eden Prairie Lion's Tap PPD   Waconia Islanders PPD 5:00 pm
  May 19 St. Louis Park Cardinals PPD Ex Prior Lake Mariners (At Memorial Park) PPD 6:00 pm
  May 19 Belle Plaine Gray Tigers 3   Northfield Millers 6 6:00 pm
               
Wednesday May 22 St. Peter Saints  PPD   Jordan Alers PPD 7:30 pm
  May 22 Minneapolis Bombers PPD   Bloomington Eagles at Dred Scott Fld #1 ) PPD 8:00 pm
               
Thursday May 23 Prior Lake Pacers ReSched   Prior Lake Mariners (At Memorial) ReSched 7:30 pm
               
Sunday May 26 Prior Lake Pacers 4   Loretto Sox 7 3:00 pm
               
Monday May 27

Memorial Day

         
               
Tuesday May 28 Prior Lake Mariners PPD   Jordan Alers PPD 7:30 pm
               
Wednesday May 29 Prior Lake Pacers 2   Jordan Millers 9 7:00 pm
               
Thursday May 30 Belle Plaine Gray Tigers 14 6 Inn St. Peter Saints 4 7:30 pm
               
Friday May 31 Northfield Millers 5   Jordan Millers 6 7:00 pm
  May 31 LeSueur Henderson Legends 6   Waconia Islanders 8 7:30 pm
  May 31 Seafoam Hawks 0   St. Louis Park Cardinals (At Dakota) 3 8:00 pm
  May 31 Prior Lake Mariners 11   Bloomington Eagles (Dred Scott # 1) 3 8:00 pm
               
Sunday June 2 Loretto Sox 6   Jordan Alers 0 2:00 pm
  June 2 Jordan Millers 0   St. Peter Saints 1 2:00 pm
  June 2 Northfield Millers 0   Southwest Outlaws (At Welcome) 2 2:00 pm
  June 2 LeSueur Henderson Legends 4   Bloomington Eagles (Dred Scott #1) 8 4:00 pm
  June 2 St. Louis Park Cardinals 2   Eden Prairie Lion's Tap (At Miller Park) 1 4:00 pm
  June 2 Prior Lake Mariners ** 5   Jordan Alers ** 0 5:30 pm
  June 2 Prior Lake Pacers 0   LeCenter Braves 3 6:00 pm
  June 2 Edina Grays 3   Seafoam Hawks 6 6:00 pm
               
Wednesday June 5 Jordan Alers 1   Belle Plaine Gray Tigers 11 7:30 pm
  June 5 St. Peter Saints 6   Searles Bullheads 7 7:30 pm
  June 5 Edina Grays 2   St. Louis Park Cardinals (At Carlson) 17 8:00 pm
  June 5 Jordan Millers PPD   New Hope Bandits PPD 8:30 pm
               
Friday June 7 St. Louis Park Cardinals PPD   Waconia Islanders PPD 7:30 pm
  June 7 Eden Prairie Lion's Tap PPD   LeSueur Henderson Legends PPD 7:30 pm
  June 7 LeCenter Braves 8   Searles Bullheads 5 7:30 pm
               
Sunday June 9 Southwest Outlaws PPD   Edina Grays PPD 2:00 pm
  June 9 Belle Plaine Gray Tigers PPD   Minneapolis Bombers (At Noble Sports Park) PPD 3:00 pm
  June 9 St. Louis Park Cardinals 0   Jordan Millers 1 4:00 pm
  June 9 Shakopee Chiefs PPD   Eden Prairie Lion's Tap (At Miller Park) PPD 4:00 pm
  June 9 Northfield Millers PPD   Prior Lake Pacers (At Ponds Park) PPD 4:00 pm
  June 9 Searles Bullheads 0   Waconia Islanders 6 5:00 pm
  June 9 Jordan Alers PPD   New Hope Bandits PPD 6:00 pm
  June 9 LeSueur Henderson Legends PPD   Prior Lake Mariners PPD 6:00 pm
  June 9 Bloomington Eagles PPD   Seafoam Hawks (Concordia) PPD 6:00 pm
               
Monday June 10 Loretto Sox 3   Shakopee Chiefs 1 7:30 pm
               
Wednesday June 12 St. Peter Saints PPD   LeCenter Braves PPD 7:30 pm
  June 12 Waconia Islanders     Belle Plaine Gray Tigers   7:30 pm
  June 12 Loretto Sox PPD   St. Louis Park Cardinals (At Carlson) PPD 8:00 pm
  June 12 Seafoam Hawks     New Hope Bandits   8:30 pm
               
Friday June 14 Minneapolis Bombers 3   Northfield Millers 10 7:30 pm
               
Saturday June 15 Belle Plaine Gray Tigers PPD   LeSueiur Henderson Legends PPD 1:00 pm
  June 15 Eden Prairie Lion's Tap PPD   Jordan Alers PPD 3:00 pm
               
Sunday June16

Father's Day

         
  June16 Shoreview Bombers 1   Loretto Sox 11 1:00 pm
  June 16 Southwest Outlaws 5   LeSueur Henderson Legends 1 2:00 pm
  June 16 Bloomington Eagles 2   Waconia Islanders 6 5:30 pm
  June 16 Jordan Alers PPD   Seafoam Hawks PPD 6:00 pm
  June 16 Northfield Millers 6 9 Inn LeCenter Braves 7 6:00 pm
  June 16 St. Louis Park Cardinals 1   Shakopee Chiefs 3 7:30 pm
               
Monday June 17 New Hope Bandits 0   Shakopee Chiefs 10 7:30 pm
               
Tuesday June 18 Minneapolis Bombers ** 2   Prior Lake Pacers **(Ryan Field) 3 8:00 pm
               
Wednesday June 19 St. Peter Saints 4   St. Louis Park Cardinals (At Carlson) 0 8:00 pm
  June 19 New Hope Bandits 3   Loretto Sox 4 8:00 pm
               
Thursday June 20 Minneapolis Bombers ** PPD   Belle Plaine Gray Tigers ** PPD 7:30 pm
               
Friday June 21 Bloomington Eagles 8   Edina Grays (At Kelley Field) 2 6:00 pm
  June 21 LeSueur Henderson Legends PPD   Jordan Millers PPD 7:00 pm
  June 21 Northfield Millers 0   St. Peter Saints 11 7:30 pm
  June 21 Prior Lake Mariners 9 5 Inning LeCenter Braves 0 7:30 pm
               
Saturday June 22 Seafoam Hawks PPD   Loretto Sox PPD 1:00 pm
Saturday June 22 Searles Bullheads 0 Forfeit Loretto Sox 9 3:30 pm
               
Sunday June 23 Loretto Sox 3   Belle Plaine Gray Tigers 8 1:00 pm
  June 23 Prior Lake Mariners 10   Searles Bullheads 1 2:00 pm
  June 23 Jordan Alers 1 Ex Jordan Millers (At Mini-Met) 11 3:00 pm
  June 23 Bloomington Eagles 12   Prior Lake Pacers (At Ponds Park) 2 4:00 pm
  June 23 Soiuthwest Outlaws 0   Belle Plaine Gray Tigers 1 4:00 pm
  June 23 St. Louis Park Cardinals 14   Minneapolis Bombers (At Noble Sports Park) 7 4:00 pm
  June 23 LeCenter Braves 4   Seafoam Hawks 2 6:00 pm
  June 23 Eden Prairie Lion's Tap 0   St. Peter Saints 4 4:00 pm
  June 23 Southwest Outlaws 4   New Hope Bandits (At Belle Plaine) 5 6:00 pm
  June 23 Edina Grays     LeSueur Henderson Legends   6:00 pm
               
Wednesday June 26 Bloomington Eagles 0   St. Louis Park Cardinals (At Carlson) 3 8:00 pm
  June 26 Belle Plaine Gray Tigers PPD   New Hope Bandits PPD 8:30 pm
               
Thursday June 27 Shakopee Chiefs 11   Belle Plaine Gray Tigers 3 7:30 pm
               
Friday June 28 Waconia Islanders 2   Jordan Millers 5 7:00 pm
  June 28 Prior Lake Pacers ** 7 9 Inning Prior Lake Mariners (At Memorial) ** 8 7:30 pm
  June 28 Minneapolis Bombers 2   LeCenter Braves 11 8:00 pm
  June 28 Edina Grays 1   New Hope Bandits 8 8:30 pm
               
Saturday June 29 New Hope Bandits 2   Searles Bullheads 9 8:00 pm
               
Sunday June 30 Southwest Outlaws 8   Jordan Alers 1 2:00 pm
  June 30 Edina Grays 0 5 Inning Searles Bullheads 10 2:00 pm
  June 30 Seafoam Hawks 2   Minneapolis Bombers (At Noble Sports Park) 12 3:00 pm
  June 30 LeSueur Henderson Legends 9   Prior Lake Pacers (At Ponds Park) 6 3:00 pm
  June 30 LeCenter Braves 0   Eden Prairie Lion's Tap (At Miller Park) 2 4:00 pm
  June 30 Loretto Sox ** 9   St. Louis Park Cardinals (At Carlson) ** 2 5:30 pm
  June 30 Northfield Millers 0   Prior Lake Mariners 2 6:00 pm
  June 30 St. Peter Saints 0 Ex Burnsville Bulldogs (Suspended after 1 inning by rain) 0 7:00 pm
  June 30 Waconia Islandedrs 0 5 Inning Shakopee Chiefs 15 7:00 pm
               
Tuesday July 2 Belle Plaine Gray Tigers ** 7   LeSueur Henderson Legends ** 5 7:30 pm
               
Thursday July 4

Independance Day

         
               
Sunday July 7 St. Louis Park Cardinals PPD   Belle Plaine Gray Tigers PPD 1:00 pm
  July 7 Southwest Outlaws 0   St. Peter Saints 3 1:00 pm
  July 7 Loretto Sox 1   Southwest Outlaws (At St. Peter) 9 3:00 pm
  July 7 Eden Prairie Lions Tap 8   Minneapolis Bombers (At Noble Sports Park) 0 4:00 pm
  July 7 Northfield Millers ** 4   Prior Lake Pacers (At Ponds Park) ** 5 4:00 pm
  July 7 Edina Grays 7   LeCenter Braves 15 6:00 pm
  July 7 Prior Lake Mariners 21 5 Inning Seafoam Hawks (At Vadnais Hgts.)   6:00 pm
  July 7 Loretto Sox 1   St. Peter Saints 10 5:00 pm
               
Monday July 8 Bloomington Eagles PPD   Shakopee Chiefs PPD 7:30 pm
               
Tuesday July 9 Belle Plaine Gray Tigers 5   LeCenter Braves 8 7:30 pm
               
Wednesday July 10 Shakopee Chiefs PPD   St. Peter Saints PPD 7:30 pm
  July 10 Shoreview Bombers **  11   Edina Grays **  (At Dakota Park - SLP) 1 8:00 pm
  July 10 Prior Lake Pacers 4   New Hope Bandits 12 8:30 pm
               
Thursday July 11 Bloomington Eagles 8   Jordan Millers 4 7:00 pm
               
Friday July 12 Searles Bullheads 4   St. Louis Park Cardinals (At Dakota) 3 8:00 pm
  July 12 Loretto Sox 9   LeSueur Henderson Legends 4 8:00 pm
  July 12 Waconia Islanders 10   Edina Grays (At Dred Scott) 6 8:00 pm
               
Saturday July 13 Jordan Millers PPD   Loretto Sox PPD 1:00 pm
  July 13 Jordan Alers **     Northfield Millers **   6:00 pm
               
Sunday July 14 St. Louis Park Cardinals 6   LeSueur Henderson Legends (At Henderson) 2 1:00 pm
  July 14 St. Peter Saints 1 Ex Cold Spring 3 1:00 pm
  July 14 Shoreview Bombers ** 0 Forfeit Southwest Outlaws (At Welcome, MN) ** 9 1:00 pm
  July 14 St. Peter Saints 5 Ex Cold Spring 1 3:00 pm
  July 14 Edina Grays 1   Eden Prairie Lion's Tap (At Miller Park) 6 4:00 pm
  July 14 Searles Bullheads 5   Bloomington Eagles (At Kelley Field) 3 4:00 pm
  July 14 Shakopee Chiefs 11   Seafoam Hawks 1 6:00 pm
  July 14 Waconia Islanders 0   New Hope Bandits 4 6:00 pm
  July 14 Loretto Sox 6   Northfield Millers 4 6:00 pm
               
Monday July 15 LeCenter Braves 8   Jordan Alers 6 8:00 pm
               
Tuesday July 16 Shakopee Chiefs ** 0   St. Peter Saints ** 6 7:30 pm
               
Wednesday July 17 Shoreview Bombers 8   Shakopee Chiefs 18 7:30 pm
  July 17 Prior Lake Pacers 3   Belle Plaine Gray Tigers 8 7:30 pm
  July 17 Prior Lake Mariners ** 2   LeSueur Henderson Legends ** 5 7:30 pm
  July 17 Jordan Millers ** 4   New Hope Bandits ** 5 8:00 pm
               
Friday July 19 Eden Prairie Lions Tap 12   Northfield Millers 7 7:30 pm
  July 19 Waconia Islanders 0   St. Peter Saints 6 7:30 pm
  July 19 Jordan Millers 0   LeCenter Braves 3 7:30 pm
  July 19 Edina Grays 8   Jordan Alers 5 8:00 pm
  July 19 Shakopee Chiefs 0 Forfeit Searles Bullheads 9 8:00 pm
  July 19 LeSueur Henderson Legends  7   New Hope Bandits 6 8:30 pm
               
Saturday July 20 Bloomington Eagles 2   Southwest Outlaws (At Welcome, MN) 3 2:00 pm
  July 20 Searles Bullheads 17   Jordan Alers 2 3:00 pm
  July 20 Seafoam Hawks 0 Forfeit Southwest Outlaws (At Welcome) 9 4:00 pm
               
Sunday July 21 Jordan Millers 9   Prior Lake Mariners 2 2:00 pm
  July 21 Seafoam Hawks 0   Prior Lake Pacers (At Ponds Park) 3 3:00 pm
  July 21 New Hope Bandits 3   Eden Prairie Lion's Tap (At Miller Park) 5 4:00 pm
  July 21 St. Louis Park Cardinals 18   Prior Lake Pacers (At Ponds Field) 3 6:00 pm
  July 21 Edina Grays 0 Forfeit Northfield Millers 9 6:00 pm
  July 21 Shakopee Chiefs 8   LeSueur Henderson Legends 1 6:00 pm
               
Monday July 22 St. Peter Saints ** 11   Jordan Alers ** 7 7:30 pm
  July 22 Waconia Islanders ** 6   Belle Plaine Gray Tigers ** 0  
               
Tuesday July 23 Shoreview Bombers ** 6   Bloomington Eagles ** (Dred Scott #5) 7 8:00 pm
               
Wednesday July 24 Belle Plaine Gray Tigers 1   Prior Lake Mariners 9 7:30 pm
  July 24 LeCenter Braves PPD   St. Louis Park Cardinals (At Dakota) PPD 8:00 pm
  July 24 St. Peter Saints 6   New Hope Bandits 0 8:30 pm
  July 24 LeSueur Henderson Legends  6   Jordan Millers 8  
               
Thursday July 25 Shakopee Chiefs 2   Jordan Millers 0 7:00 pm
               
Friday July 26 Prior Lake Pacers 16   Edina Grays 6 7:30 pm
  July 26 Seafoam Hawks ** 9   Eden Prairie Lion's Tap (At Miller Park) ** 18 7:30 pm
  July 26 Loretto Sox 6   Waconia Islanders 7 7:30 pm
  July 26 Northfield Millers 0   LeSueur Henderson Legends 10 7:30 pm
  July 26 Bloomington Eagles 0   St. Peter Saints 4 8:00 pm
               
Saturday July 27 Searles Bullheads 7   Jordan Millers 1 7:00 pm
               
Sunday July 28 St. Peter Saints 10   LeSueur Legends (At Henderson) 7 1:00 pm
  July 28 Waconia Islanders 2   Prior Lake Mariners 3 2:00 pm
  July 28 Shakopee Chiefs 1   Southwest Outlaws (At Welcome) 0 3:00 pm
  July 28 Minneapolis Bombers PPD   Searles Bullheads PPD 3:00 pm
  July 28 Bloomington Eagles 8   Eden Prairie Lion's Tap (At Miller Park) 2 4:00 pm
  July 28 Jordan Alers 1   Prior Lake Pacers (At Ponds Park) 7 4:00 pm
  July 28 LeCenter Braves ** 3   St. Louis Park Cardinals (At Dakota) ** 5 5:30 pm
  July 28 Belle Plaine Gray Tigers 9   Edina Grays 1 6:00 pm
  July 28 Northfield Millers 12   Seafoam Hawks (At St. Paul Concordia) 1 6:00 pm
               
Tuesday July 30 Shorefiew Bombers 3   Jordan Millers 9 7:00 pm
  July 30 New Hope Bandits 1   Prior Lake Mariners 6 7:30 pm
  July 30 St. Peter Saints ** 7   LeCenter Braves ** 3 7:30 pm
               
Wednesday July 31 Bloomington Eagles ** 0   Shakopee Chiefs ** 10 7:30 pm
               
Thursday August 1 Prior Lake Mariners 3   St. Peter Saints 8 8:00 pm
               
Friday August 2 Northfield Millers 1   New Hope Bandits 12 7:30 pm
  August 2 Shoreview Bombers 6   Jordan Alers 2 8:00 pm
  August 2 Bloomington Eagles 2   LeCenter Braves 7 8:00 pm
  August 2 Seafoam Hawks 3   Waconia Islanders 5 8:00 pm
               
Saturday August 3 Edina Grays ** 0 Forfeit Southwest Outlaws (At LeSueur) ** 9 11:00 am
  August 3 Eden Prairie Lions Tap 3   Jordan Millers 8 3:00 pm
  August 3 Searles Bullheads 9   LeSueur Henderson Legends 5 3:00 pm
  August 3 Eden Prairie Lions Tap ** 10   Jordan Alers ** 9 5:00 pm
  August 3 Shoreview Bombers ** 6   Jordan Alers ** 2 7:00 pm
               
Sunday August 4 Edina Grays 4   Jordan Millers (At Jordan High School) 9 2:00 pm
  August 4 Loretto Sox 5   Prior Lake Mariners 6 2:00 pm
  August 4 LeCenter Braves 3   Southwest Outlaws (At Welcome) 6 2:00 pm
  August 4 New Hope Bandits 8   Seafoam Hawks (At Koehler Meadows) 0 3:00 pm
  August 4 Eden Prairie Lions Tap 0 Forfeit Prior Lake Pacers 9 4:00 pm
  August 4 Shoreview  Bombers 0   Waconia Islanders 10 5:00 pm
  August 4 St. Louis Park Cardinals 11   Jordan Alers (At Jordan High School) 0 5:00 pm
  August 4 Belle Plaine Gray Tigers 20   Seafoam Hawks (At Koehler Meadows) 2 6:00 pm
  August 4 Northfield Millers 1   Shakopee Chiefs 11 7:00 pm
               
Monday August 5 Bloomington Eagles ** 14   Seafoam Hawks ** 0 6:30 pm
               
Tuesday August 6 Jordan Millers ,** PPD   Loretto Sox ** PPD 8:00 pm
               
Wednesday August 7 Belle Plaine Gray Tigers ** 10   New Hope Bandits ** 0 7:30 pm
  August 7 St. Louis Park Cardinals ** 4   Waconia Islanders ** 0 7:30 pm
  August 7 Jordan Alers ** 0 Forfeit Northfield Millers ** 9 7:30 pm
               
Thursday August 8 Prior Lake Mariners 1   Shakopee Chiefs (At Shakopee High School) 11 6:00 pm
               
Friday August 9 LeCenter Braves 7   Waconia Islanders 9 7:30 pm
  August 9 Jordan Alers ** 0   New Hope Bandits ** 8 8:00 pm
  August 9 Seafoam Hawks ** 6   Loretto Sox ** 8 8:00 pm
  August 9 Edina Grays ** 4   LeSueur Legends (At Henderson) ** 15  
               
Saturday August 10 Southwest Outlaws 2   Prior Lake Pacers (At Memorial) 1 2:00 pm
  August 10 Shoreview  Bombers ** 0 Forfeit Searles Bullheads ** 9 2:00 pm
  August 10 Southwest Outlaws 7 9 Innings Prior Lake Mariners (At Memorial) 8 4:00 pm
  August 10 Eden Prairie Lions Tap 0 Forfeit Searles Bullheads 9 5:00 pm
               
Sunday August 11 Shoreview  Bombers ** 2   Belle Plaine Gray Tigers ** 15 4:00 pm
  August 11 Jordan Alers ** 5   Seafoam Hawks ** 2 5:00 pm
  August 11 St. Louis Park Cardinals ** 7 13 Innings Belle Plaine Gray Tigers ** 4 6:00 pm
               
               
   

State Tournament

         
Friday August             
Saturday August             
Sunday August             
Friday August             
Saturday August             
Sunday August             
               
Hit Counter